FAQ

První informace o CM
 

 1. Je CM vhodné pro firmu zabývající se s IT službami? Pokud ano, od jakého počtu pracovníků a zákazníků se CM vyplatí?
 2. Jaké funkce CM dokážeme využít, pokud nejsme IT firma?
 3. Za jakou minimální cenu vím obdržet CM?
 4. Odzkoušel jsem si CM v testovacím provozu, chci ho používat, jak mám postupovat?
 5. Chci mít data výhradně pod svou kontrolou a forma pronájmu na vašich serverech mi nevyhovuje, jaké mám možnosti?

 


 

 • Je CM vhodné pro firmu zabývající se s IT službami? Pokud ano, od jakého počtu pracovníků a zákazníků se CM vyplatí?
  CM je navržené primárně pro společnosti nabízející IT služby v SMB segmentu. Komplexně a jednoduše řeší nejběžnější oblasti charakteristické pro tento segment (viz Moduly).

  CM dokáží využít firmy poskytující IT služby o jednom pracovníkovi, který spravuje větší počet zařízení nebo uživatelů a potřebuje mít k dispozici přehled, aby byl schopen zorganizovat svou práci, komunikoval se zákazníky s relevantními podklady. S počtem pracovníků, zákazníků stoupá význam CM ve vnitrofiremní komunikaci a jako řídícího nástroje. Vrchní limit využití CM není určen, je možné s ním spravovat tisíce zařízení s desítkami pracovníků. Výhodou CM je flexibilnost, na začátku je CM předkonfigurované na praktické nasazení a postupně přidáváte funkce, které vyžadují normy.

   
 • Jaké funkce CM dokážeme využít, pokud nejsme IT firma?
  Jako první věc, jednoznačně využijete Helpdesk C-Desk. Pomocí C-Desk zefektivníte sledování operativních úkolů vašich pracovníků. K zahájení plnohodnotného užívání stačí přibližně dvě hodiny práce od prvního kontaktu s CM. Později můžete sledovat i časovou náročnost vašich projektů nebo vytížení pracovníků přes Obchodní agendu.

  Dále je na vašem IT odborníkovi, že využije CM při jeho práci a zlepší tak úroveň servisu IT ve vaší společnosti.

   
 • Za jakou minimální cenu vím obdržet CM?
  Po uplynutí neomezeného měsíčního testovacího provozu, máte možnost pokračovat pronájmem licence. Je to nejlevnější forma užívání CM při nízkém počtu registrovaných objektů v CM. Pronájem vám umožní přistoupit k jakékoli funkci CM a o celkové ceně rozhoduje počet registrovaných počítačů, uživatelských účtů, aktivně využívaných zákazníků. Mnoho dalších funkcí je zcela zdarma.

  Připravili jsme pro vás startovací balíčky Startpack 5Prem nebo 2Prem +2 Std v ceně již 17,35 € bez DPH, V této ceně dokážete nasadit Helpdesk pro 10 společností s neomezeným počtem uživatelů, pokud s HelpDesk budou komunikovat přes Web formulář nebo Email. Podobně výhodné jsou i další funkce, základní monitoring s evidencí serverů a počítačů od 0,80 € (1,50 € při nízkém počtu) měsíčně. Celková výška pronájmu a přehled nevyužitých služeb v rámci placené ceny je dostupná po přihlášení do CM Serveru a máte ji pod kontrolou.

   
 • Odzkoušel jsem si CM v testovacím provozu, chci ho používat, jak mám postupovat?
  Pod přihlášeným testovacím účtem Správce zaplaťte předplatné dle aktuálně využitých služeb na určité období předem (doporučeno 4 měsíce). Platbu můžete provést přes kreditní kartu nebo si necháte vystavit zálohovou fakturu a úhradu provedete z vašeho účtu.

   
 • Chci mít data výhradně pod svou kontrolou a forma pronájmu na vašich serverech mi nevyhovuje, jaké mám možnosti?
  Pronájem není jediná forma provozování CM. Můžete si zakoupit vlastní CM Server formou trvalé licence, který bude ve vašem chráněném IT prostředí s vašimi pravidly pro přístup k údajům CM Serveru. Podmínkou je, aby cena serveru převyšovala 5.000 EUR.

  Každý rok se můžete rozhodnout, zda chcete zakoupit update ve výši 20% z ceny CM Serveru.
   

Návrat nahoru